Modelowy specjalista

Tomek, Doradca telefoniczny 26 lat.

Na ogłoszenie trafiłem przez przypadek, w Internecie. Postanowiłem złożyć CV i już po trzech dniach przybyłem na rozmowę wstępną. Wszystko potoczyło się szybko, i ani się obejrzałem już pracowałem. Praca miała być na chwilę, a została do dziś. Początkowo pracowałem na stanowisku konsultanta telefonicznego, a po niecałych trzech miesiącach dostałem umowę o pracę. W tej chwili pracuję jako starszy specjalista ds. sprzedaży. Na początku miałem wątpliwości czy sobie poradzę – w końcu kontakt telefoniczny z klientem to było dla mnie coś nowego. Obawy były czymś normalnym, zapewne jak u każdego, kto nie miał nigdy styczności z ta profesją. Okazało się, że z odrobiną cierpliwości i odpowiedniej motywacji można wiele osiągnąć. Pierwsze kilka dni nie szło mi najlepiej. Wystarczyło jednak kilka cennych wskazówek koordynatorki, aby ulokować się na właściwych torach. Zawsze w razie jakichkolwiek wątpliwości można było na nią liczyć. Z miesiąca na miesiąc było coraz lepiej. Realizowałem wyznaczone mi plany i dzięki temu powoli dążyłem do celu. Cała reszta przyszła sama. Sposoby rozmowy z klientami są podobne, jednak każdy ma swój indywidualny styl sprzedaży. Pracy nie da się scharakteryzować w kilku słowach trzeba przyjść, poczuć i zobaczyć. Jeśli się komuś spodoba, na pewno zostanie na dłużej. Wiadomo, że każdy klient jest inny. Nieraz zapewne każdy z nas ugryzł się w język podczas rozmowy z klientem ;-). Nie każdemu możemy dogodzić. CC to dynamiczna firma, w której każdy, kto chce się rozwijać ma taką szansę. Przygotowane ścieżki kariery są przejrzyste i motywujące. Każdy, kto spełnia odpowiednie kryteria otrzymuje awans – są jasne reguły i to mi się podoba.
Poza pracą zajmuję się modelarstwem, a konkretniej szkutnictwem. Wszystkie elementy wykonuję samodzielnie. Pasjonuję się tym chyba od zawsze. W zimowe wieczory – grzane piwo z miodem, a w letnie weekendy wracam do najwspanialszego miejsca na świecie – rodzinnego domu nad jeziorami.
Sukces to dla mnie świadomość, że jestem z siebie dumny i to, że wiele jeszcze przede mną do osiągnięcia… kto wie, może niedługo wejdę na kolejny szczebel kariery zawodowej.