Gra w futsal

Kamil, Doradca telefoniczny

Futsal dawniej nazywano po prostu piłką nożną halową. Ostatnimi czasy w Polsce ten rodzaj gry zespołowej zyskał na popularności do tego stopnia, iż niektóre szkoły postanowiły nawet uruchomić klasy sportowe o profilu FUTSAL.

Niektórzy traktują futsal jako sposób na życie i poświęcają mu każdą wolną chwile. Ci, których pasją stał się sport pewnie zgodzą się z Kamilem, który twierdzi, iż jest to jedno z tych zamiłowań, które nierzadko kosztuje naprawdę sporo wyrzeczeń.

Kamil Ciesielski na co dzień w CC pracuje w drużynie Moniki Żelazowskiej. Każdy wolny weekend natomiast poświęca na treningi i mecze. Obecnie związany jest z klubem Unisław Team (II liga futsalu), w którym z numerem 8 gra na pozycji obrońcy. Jego przygoda ze sportem rozpoczęła się już 15 lat temu. Zanim pojawiła się wizja futsalu i pierwsze sukcesy na parkietach pierwszo- i drugoligowych, pierwsze kroki były stawiane na dużych boiskach, gdzie w wieku 12 lat zaczął trenować w klubie. W Legi Chełmża spędził 7 lat, bo to właśnie od piłki nożnej rozpoczęła się jego fascynacja tym sportem.

Jak sam twierdzi piłka nożna to dla niego nie tylko hobby, to cale jego życie. Treningi, spotkania, mecze pochłaniają mnóstwo czasu. Weekendy to dla Kamila czas rozgrywek i wyjazdów. Każda pasja wymaga jednak pewnych wyrzeczeń i poświeceń. Urazy i kontuzje to tylko mankamenty, czasem trzeba zrezygnować ze spotkania ze znajomymi, odpuścić sobie imprezę, by kolejnego dnia prezentować dobrą formę w grze. W sporcie liczy się wytrzymałość i zdyscyplinowanie, a to w połączeniu z ośmioma latami ciężkich treningów i zaciętej gry sprawiło, że dziś Kamil ma na koncie zwycięstwa na różnych poziomach, w rozgrywkach regionalnych i ogólnopolskich, a także występy w I i II Ogólnopolskiej Lidze Futsalu.