Hodowca ptaszników

Łukasz, Doradca telefoniczny

Jak to się zaczęło?

Zaczęło się bardzo dawno temu.  Zaszczepił mi to mój tata, jest wędkarzem od kilkudziesięciu lat, a ja czynnie tak już od 12 lat wędkuje.

Dlaczego wybrałaś dla siebie właśnie taką formę spędzania wolnego czasu?

Uwielbiam spędzać czas na łonie natury. Jest to ucieczka od cywilizacji od miasta, czas na przemyślenia.

Z czym dokładnie wiąże się Twoje hobby?

Wędkarstwo polega... i tu haha każdy myśli, że na moczeniu kija . To zależny jaka aktualnie jest pora roku i na jaką rybkę się szykujemy:) Najpierw przygotowanie wędki i odpowiedniej przynęty, np. na spławik (karasie, karpie, liny) i tu łapiemy na robaczki (mady, pinki, dżdżownice) ustawiamy odpowiedni grunt zarzucamy i czekamy. Połów na spining to już na rybki drapieżne (sandacz, szczupak, okoń) tu zazwyczaj wypływam łódką lub pontonem.

Czy Twoje hobby wymaga od Ciebie jakiś wyrzeczeń lub poświeceń?

Poświęcam cały wolny czas na wędkowanie. Kończąc pracę w piątek tego samego dnia wieczorem już jestem na rybach, a wracam dopiero w niedzielę (oczywiście w sezonie letnim). Poza sezonem praktykuje całodniowe wyprawy.
Wędkarstwo daje mi adrenalinę, nigdy nie wiem, co mi siedzi na haczyku i jaka walka czeka mnie z rybką,  a jaka radość wyciągnąć duży okaz z wody!:)

Czy możesz pochwalić się jakimiś sukcesami?

Kilka dużych szczupaczków (ok metra). Kilka karpi (ok 4 kg),  liny też powyżej 3kg. Karasie z 90 sztuk przez 1 dzień ! Trochę tego było. No i dni, że nic się nie złapało, ale to mnie w żaden sposób nie zmotywowało.

Wędkarstwo jest dla Ciebie...

Jak jednodniowe wakacje odpoczywasz nad wodą, w ciszy. Zawsze chce sie wracać! i ciągle mało!