Śpioch :)

Tomek, Doradca telefoniczny

Jak to się zaczęło... Jak zrodził się pomysł na Twoje hobby?

W sumie odkąd pamiętam uwielbiam spać. Dokładnie kiedy zaczęło się moje hobby nie wiem, na pewno trwa już ładnych paręnaście latek. Pomysł na takie hobby zrodził się sam, zawsze kiedy tylko mogę śpię do wczesnych godzin południowych.

Dlaczego wybrałeś dla siebie właśnie taką formę spędzania wolnego czasu?

Po pierwsze dlatego, że uwielbiam spać, a po drugie nic mnie to nie kosztuje Nie muszę nic kupować, niczego zbierać. Kiedy tylko nadarzy się okazja kładę głowę do podusi, dwie minuty i smacznie chrapię i śnię.  Sprawia mi to ogromną przyjemność i jest oczywiście bezpłatne

Z czym dokładnie wiąże się Twoje hobby, jak upływa Ci na nim czas? (treningi, próby, występy, spotkania z zespołem):)

Czas z moim hobby upływa niestety bardzo szybko. Treningi oczywiście się odbywają: czasem w dzień po obiedzie, czasem nawet dwa razy dziennie. Najgorsze, a może najlepsze są maratony spania z piątku na sobotę. Te "ciężkie" zajęcia nieraz trwają nawet kilkanaście godzin, ale opłaca się. Zawsze wtedy jestem rześki, wypoczęty i gotowy do pracy.

Czy wymaga, to od Ciebie jakiś wyrzeczeń lub poświeceń?

Jedynym wyrzeczeniem jest to, że każdego dnia nie widzę wschodu słońca.

Czy możesz pochwalić się jakimiś sukcesami?

Oczywiście mam na swoim koncie sukces i to zdobyty już w wieku 12 lat. Kiedy miałem właśnie 12 lat po weselu mojego starszego brata. Spałem 24 godziny, tak że poprawin nie pamiętam ( nawet nie byłem pod wpływem procentów) obudziłem się dopiero w poniedziałek, oczywiście wielce zdziwiony, że nie ma już imprezki. Później tego rekordu nie udało mi się pobić. Kiedyś próbowałem jeszcze go pobić przy pomocy lekarzy, z narkozą po zabiegu usunięcia wyrostka, ale nawet to nie pomogło, bo obudziłem się już po 20 godzinach. Sukcesem byłoby pewnie zdobycie pracy, w której płaciliby za spanie a wiem, że istnieją takie etaty np. firma Halfords poszukuje osoby, która będzie spać pod gołym niebem, testując przy okazji śpiwory. Zgodnie z informacjami zawartymi w ogłoszeniu, za godzinę spania można dostać nawet 10 funtów, a za cały tydzień testowania produktu firmy minimum 600 funtów. Jednak oprócz leniuchowania, kandydat będzie musiał opisywać swoje wrażenia z funkcjonalności produktu. Wcześniejsze doświadczenie jest mile widziane, jednak nie jest konieczne do otrzymania posady, ja oczywiście doświadczenie posiadam, bo kilka razy udało mi się spać pod chmurką.

Czym jest dla Ciebie Twoje hobby?

Moje hobby to moja druga miłość. Pierwsza, oczywiście największa miłość mojego życia to moja żona, a druga też ogromna to moje hobby i na żadną inną pasję jego nie zamienię. Jest cudowne, a do tego nawet korzystnie wpływa na zdrowie, ponieważ zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez kanadyjską firmę, drzemki mają korzystny wpływ na wydajność pracownika, jego samopoczucie i efektywność. Dlatego zawsze kiedy tylko mój koordynator Łukasz tego nie widzi, drzemię sobie nawet w pracy kiedy żaden nasz klient nie odbiera telefonu. I zazwyczaj po takiej drzemce jest rozmowa sprzedażowa, więc zachęcam wszystkich do takich drzemek. Drzemka w ciągu dnia wpływa korzystnie na nastrój i zdrowie. Wbrew pozorom nie jest to przejaw lenistwa, ponieważ krótka drzemka poprawia naszą sprawność umysłową na nawet 10 godzin. Według wielu naukowych teorii drzemka redukuje stres, ryzyko ataku serca, cukrzycy i udaru mózgu. Także wpływa korzystnie na naszą figurę i zmniejsza nadmierne przybieranie kilogramów, a mnie oczywiście się to przyda. Wpływa też pozytywnie na pamięć, drzemka aktywizuje procesy pamięciowe, dlatego zawsze pamiętam o swoim kochanym hobby.